Triada 7
Charakterystyka triady – ojciec jako pomost.
Ojciec ma silną więź z matką i dzieckiem. Dziecko ma dobrą relację z ojcem ale nie ma komunikacji z matką.
Matka i dziecko są skonfliktowani albo oddzieleni od siebie fizycznie lub emocjonalnie.
Ojciec w tym układzie ma najwyższą pozycję. Jest mediatorem pomiędzy Matką i Dzieckiem. Uosabia zasadę równowagi, wprowadza harmonię.
W oczach dziecka ojciec jest ideałem.
Jeżeli dziecko jest chłopcem.
- Syn będzie postrzegał ojca jak silnego i wspaniałego, a ponieważ widzi w ojcu ideał to nie może być z nim równy. Tylko jeden samiec może być samcem alfa – co może skutkować spadkiem poczucia własnej wartości.
- Ojciec będzie mu nieświadomie zabraniał zajęcia jego pozycji, będzie zazdrosny o syna i może z nim podświadomie rywalizować. W przyszłości syn może realizować z innymi mężczyznami (trudno dorównać ideałowi).
- Ojciec, w pewnym sensie, odcina syna od relacji z matką (bez względu jaka jest przyczyna braku relacji między matką a synem) tworząc z nim nieświadomy związek kazirodczy, a to może programować w przyszłości:
- homoseksualizm
- zaburzenia erekcji
- przedwczesny wytrysk
- bezpłodność
- niskie poczucie własnej wartości, jako mężczyzny
- złe relacje z kobietami.
Jeśli dziecko jest dziewczynką.
- Ojciec podświadomie kreuje córkę na swoją oblubienicę, stwarzając sytuację rywalizacji pomiędzy matką i córką – ,,córeczka tatusia”, ,,księżniczka tatusia”.
- Matka jednak jest tu kobietą Alfa, a córka tą zdominowaną. Jedynie kobieta/samica dominująca w stadzie ma prawo do prokreacji, córka nie ma do niej prawa więc sytuacja w triadzie może programować w przyszłości u córki:
- niepłodność,
- poronienia,
- aborcje
- wchodzenie w trójkąty miłosne.